June 21, 2021 19:30
Македонија

Македонскиот офицер нема јужноафрикански сој на вирусот, детектиран е нигерски сој

Македонскиот офицер кој беше донесен од Африка не е заразен со јужноафриканскиот сој на корона вирусот, туку кај него е детектиран нигериски сој на вирусот.

– Според анализите од МАНУ кај војникот детектиран е нигериски сој на вирусот, а не јужноафрикански, иако има сличности меѓу двата соеви, не станува збор за ист сој. Нигерискиот сој исто така е чест во афричките земји, се наведува во одговорот што МИА го побара од Министерството за здравство.

Оттаму информираат дека инфекцијата кај пациентот е во поодомината фаза и оти тој веќе е во фаза на оздравување.

GoGoAnime watch anime: Naruto (Dub) (https://gogoanime.be/m/wNl) Episode 220

AnimeFreak watch anime dub: My Hero Academia (Dub) (https://animefreak.ws/m/ZKoe) Episode 13