October 20, 2021 16:25
Спорт

Македонската футсал репрезентација загуби од БиХ

Македонската футсал репрезентација загуби од Босна и Херцеговина во Скопје со 3:2 (1:0) во рамки на претпоследниот натпревар во квалификациите и се прости од надежите дека на крајот од квалифиакциите ќе може да дојде до место кое води на завршницата од ЕП. Македонија по пет одигрни кола е на делба на последното место во групата 4 со Романија, со по два бода. Токму прптив Романија идната среда во Темишвар, македонсклата селекција ќе го заврши овој квалификациски циуклус.

БиХ уште пред вечерашниот дуел со Македонија го имаше обезбедено пласманот на завршниот турнир како првопласирана во група, но тоа не влијаеше да играат опуштено. Одиграа добар натпревар и во драматична завршница на 12 секунди пред крајот постигнаа обедносен гол за продолжување на серијата триумфи. Македонија на двапати израмнуваше со со погодоците на Дарко Ранготов во 22 минута и Јакуп Рамадан во 38 минута, но тоа не им беше доволно да останат и непоразени.

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

Website https://animeflv.uk: Watch The Devil is a Part-Timer! animeflv Episode 13 anime websites

AniWatch: Steins;Gate: Kyoukaimenjou no Missing Link - Divide By Zero (Dub) anime episode Full online free at https://aniwatch.pro dubbed anime

4Anime: Wolf's Rain OVA (Dub) anime episode 4 online free at https://4anime.biz 4anime hunter hunter

Zotero: https://www.zotero.org/gogoanimelol/cv

Metooo: https://www.metooo.io/u/gogoanimelol