July 23, 2021 21:03
Спорт

Македонската фудбалска експедиција пристигнаа во Букурешт

Македонските фудбалски репрезентативци пристигнаа во Букурешт каде што во периодот од 13 јуни до 17 јуни ќе ги одиграат првите два меча од Европското првенство 2020.

– „Црвено-жолтите” имаа срдечен пречек од домаќините кои, како и многупати претходно, и сега нагласија дека на Европското првенство ќе навиваат за Македонија, објави ФФМ.

Воведниот натпревар го играме против селекција на Австрија на 13 јуни со почеток од 18 часот, а вториот меч против Украина е закажан за 17 јуни со почеток во 15 часот.

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Mobile Suit Gundam III: Encounters in Space (Dub) Episode Full

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE. AntiMagic Academy 35th Test Platoon Episode 12

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD. Loups=Garous (Dub) Episode Full