October 13, 2019 13:39
Спорт

Македонската женска фудбалска репрезентација поразена од Србија

Женската македонска фудбалска репрезентација загуби од Србија во натпревар од Г-групата од квалификациите за Европското првенство 2021 година. Гостинската репрезентација денес на тренинг центарот „Петар Милошевски” славеше со убедливи 6:0.

Македонија одигра под своето ниво, далеку послабо отколку во дуелот против Казахстан, а силната Србија целосно го искористи тоа.

Головите беа дело на Благојевиќ, која стрелаше двапати, потоа на Филиповиќ, Вуковичќ исто двапати ја затресе мрежата на „црвено-жолтите”, а еднаш реализира Стефановиќ.

Нови вести

Стјуардите сепак го казнија Леклер

Filip

Медведев ја продолжи својата импресивна серија со титулата во Шангај

Filip

Продолжуваат квалификациските дуели за пласман на ЕП 2020

Filip