August 3, 2021 14:54
Хроника

Македонка се самоубила фрлајќи се од петти кат на хотел во Падова

Бизнисменка од Македонија се самоубила фрлајќи се од петтиот кат на хотел во Падова, Италија, дознава 24 Инфо.

Како што пренесуваат италијанските медиуми, трагедијата се случила во неделата попладне. Жената, која била на возраст од 58 години, престојувала во хотелот со својот сопруг Македонец, исто така бизнисмен. Двајцата изнајмиле соба во познатиот хотел „Милано’“ во Падова за да го поминат викендот.

Според полицијата, жената чекала сопругот да излезе од собата, па околу 18 часот се фрлила низ прозорецот и паднала на надстрешницата од влезот во хотелот. Веднаш интервенирала полицијата која ја затворила улицата, како и пожарникарите, кои се качиле на покривот, но немало спас за несреќната Македонка.

Како што пренесуваат медиумите, истрагата отфрлила секоја вмешаност на нејзиниот сопруг. Не е познат нивниот идентитет, освен дека по потекло се од Македонија, а живееле во друг дел на Италија.

Од истрагата било утврдено дека жената неколку години патела од депресија, а сопругот, за да ја орасположи ја носел со себе на службените патувања. Така било и викендов, но тој трагично завршил за сопружниците.

Поврзани вести

Во Македонија нови 37 случаи на Ковид-19, нема починати

Valentina

Нови 54 случаи на Ковид-19, едно лице починато

zane

Македонија „под вршник“ температурата стаса и до 50 целзиусови степени !

Dragan Nikolovski

4Anime 4anime discord: Jujutsu Kaisen (TV) Recap Episode Full

AnimeDao go go go anime: Watch Banana Fish Episode 17 (https://animedao.nl/m/XY6v/ep-17)