January 17, 2019 12:37
Ракомет СП ракомет 2019

Македонија-Јапонија 18:13 на полувреме

Македонската ракометна репрезентација стартуваше на Мундијалот во Германија и Данска против селекцијата на Јапонија.

По првиот дел на средбата во Минхен, Македонија води со 18: и е на добар пат да забележи победа.
Избраниците на Раул Гонзалез се под постојан притисок од брзите Јапонци кои му дозволија на Борко Ристовски да оствари дури 12 одбрани по првиот дел.  Во нашиот тим одлично започна Манасков кој ги постигна првите неколку гола а потоа се разиграа и Стоилов и капитенот Лазаров.

Related posts

ЕП – Хрватска 2018: Вечерва во 20:30 часот Македонија-Црна Гора

24news

Македонија во недела против Шпанија ќе ја отвори Главната фаза на ЕП

24news

СП 2019: Македонија – Шпанија нерешен резултат од прво поливреме

24news