June 26, 2022 16:12
Спорт

Македонија со најлош пласман во историјата на ЕП 2022

По крајот на натпреварот меѓу Белорусија и Австрија, јасна е позицијата на Македонија на овој еврошампионат. Нашата селекција заврши на 22-та позиција од вкупно 24 учесници на Европското првенство.

Ракометната репрезентација на Македонија ги заврши настапите во групната фаза на Европското првенство (ЕП) во Унгарија и Словачка, а по трите порази забележан е и најлошиот пласман во историјата на континенталните собири.

По крајот на натпреварот меѓу Белорусија и Австрија, јасна е позицијата на Македонија на овој еврошампионат. Нашата селекција заврши на 22-та позиција од вкупно 24 учесници на Европското првенство.

Полошорангирани од Македонија се само репрезентациите на Босна и Херцеговина и Украина. Македонија во групната фаза загуби од Словенија, Црна Гора и Данска. Следна цел на тимот на Лазаров ќе биде пласман на СП 2023.

lấy lại mật khẩu go88 nạp tiền go88 mẹo chơi tài xỉu trên go88

đăng nhập sunwin bằng facebook