October 16, 2021 16:10
Спорт

Македонија со Адеми и Ристовски во напад против Лихтенштајн

Македонскиот селектор Благоја Милевски го одреди составот со кој вечерва во Вадуц на „Рајнпарк“ стадионот, Македонија ќе атакува на три бода во дуелот со Лихтенштајн.

Без формациски промени, со принудни измени поради повредата на Барди, и на Муслиу, Македонија тргнува во поход кон трите бода со Димитриевски на голот.

Одбраната ќе биде составена од Стефан Ристовски, Дарко Велковски, Кире Ристевски како лев стопер, и Езџјан Алиоски.

Средниот ред сочинет со Аријан Адеми и Стефан Спировски како двајца последни играчи за врска, и Елиф Елмас понапред од нив. На крилните позиции Дарко Чурлинов и Александар Трајковски и во нападот задолжен за голови Милан Ристовски.

AnimeBee: UFO Princess Valkyrie: Shichiten Battou Hanayome Shuugyou (Dub) anime episode Full online free at https://animebee.to free anime online

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

Psycho Diver: Soul Siren (Dub) Episode Full

Kuma Kuma Kuma Bear Episode 12

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed