August 5, 2021 04:01
Спорт

Македонија сепак ќе има поддршка од навивачите во Амстердам

Македонската фудбалска репрезентација која доцна попладнево (18 ч.) во Амстердам ќе го одигра  последниот натпревар на својот дебитантски настап на зевршницата од ЕП, против Холандија во рамките од групата Ц, сепак ќе има поддршка од трибините. Нема да биде како во Букурешт каде на првите две средби со Австрија (1:3) и Украина (1:2) беше бодрена од околу три до пет илјади свои приврзаници, но сепак ќе има помала група да им искаже поддршка. Поради здравствените протоколи наметнати од пандемијата со коронавирусот Холандија не дозволи македонските навивачи организирано од земјава да отпатуваат на овој натпреавар. Македонските поддржувачи се љубителни на фудбалот кои пристигнуваат од околните европски земји.

И покрај ситниот дожд, кој денеска врне од раните утрински часови во Амстердам многу Македонци се собираат по кафулињата и импровизираната навивачка -зона и заедно со домашните симаптизери се загреваат за дуелот Холандија – Македонија.

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE. Hokuto no Ken: Raoh Gaiden Gekitou-hen Episode Full

Watch anime online for free at AnimeFreak boku no hero academia animefreak. Doraemon: Nobita's the Night Before a Wedding Episode Full

https://gogoanime.be gogoanime twitter. Watch Appaga Piryohae Episode Full

KissAnime My: https://my.desktopnexus.com/kissanimemx/journal/