September 25, 2021 06:27
Македонија

Македонија „под вршник“ температурата стаса и до 50 целзиусови степени !

Топлиот летен бран кој ја наклопи Македонија не стивнува. Земјава деновиве е како „под вршник“.  Температурите од ден на ден се повисоки и неподносливи. Официјално мерните станици покажуваат дека таа се движи под 3 до 41 степен, но на социјалните мрежи денеска се појави фотографија направена напладне каде сензорот за мерење на надворешната температура во автомобилот покажува 50 целзиусови степени !

Надвор „гори“, па затоа да се почитуваат препораките на здравствените работници и да не се излегува без потреба.а посебно не во периодот од 11 до 17 часот.

 

Поврзани вести

Починаа 12 лица, 525 нови случаи на Ковид-19

Igor

Маричиќ: Будимпешта не планира да го екстрадира Груевски

Igor

Градоначалникот на Петровец и уште пет лица испрале над половина милион евра од општинатa

Igor

AnimeFLV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeFreak: Usuzumizakura: Garo anime episode Full online free at https://animefreak.ws anime freak site

Website https://animetv.cc: Watch Den-noh Coil (Dub) animetv Episode 26 top anime tv shows

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Vietnamta: https://www.vietnamta.vn/gogoanimebe

Myanimelist: https://myanimelist.net/profile/animeflixnl