January 22, 2021 20:43
Спорт

Македонија на ФИФА-рејтинг листата остана на 65. место

На ФИФА рејтинг листата македонската фудбалска репрезентација кој во ноември обезбеди историски прв пласман на завршница од ЕП, остана на 65. позиција.

Македонија во ноември одигра три натпревари во Лигата на нации во кои оствари две победи и еден пораз. Ја совлада Грузија (1:0) во Тбилиси и  Естонија (2:1) во Скопје, а поразена беше од Ерменија (1:0) на неутрален терен во Никозија.

Овој скор и беше доволе да го чаува 65. место со 1362 бода

Од противниците на Македонија прптив кои ќе дебитира на следното ЕП, Холандија е најдоброрангиран на 14 место, Австрија е 23-та, а Украина е на 24 место.

Лидер на рејтиунг-листата остана Белгија, пред Франција и Бразил.

Watch Armor Shop for Ladies and Gentlemen II Episode 3 at AnimeFreak animefreak bleach

Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen Episode Cam-Full (https://funimationfree.com/m/Evqy/ep-1) at website https://funimationfree.com funimation movies