February 25, 2021 09:18
Спорт

Македонија на полувреме против Чиле замина со еден гол негатива

Репрезентацијата на Чиле има предност од еден гол против Македонија (17:16) после  првите 30 минути, во 3. коло од групата на Светското ракометно првенство. македонија и на решавачкиот меч за да помине во втората фаза не е на ниво со својата игра. Лесно му дозволува на Чиле да постигнува голови иако Никола Митревски е на висина на задачата и ја одржува резултаската рамнотежа која се надеваме дека во втѕорто полувреме можеме да ја свртиме и во наша полза.

Македонија постајано бркаше предноста на Чиле, а со 300. погодок на Кире Лазаров на Светските првенства, за првпат во финишот од поливремето поведе со 10:9, но не за долго бидејќи Чиле пак го сврте резултаот во своја корист пред да се замине на пауза.

Во првото полувреме Костески со пет и Лазаров со три гола се најефикасните во репрезентацијат на Македонија.

Watch Violet Evergarden Movie Episode Preview (https://funimationfree.com/m/Eqpy/ep-1) at Funimation funimation plans

My Hero Academia 3 (https://gogoanime.be/m/ABWR) Episode 25 at website https://gogoanime.be. See more knights and magic gogoanime