Спорт

Македонија добива засилување: Митревски е на пат за Дебрецин

Македонскиот голман Никола Митревски го пропушти првиот натпревар на репрезентацијата против Словенија (25-27) на ракометното Европско првенство (ЕП), но чуварот на мрежата би можел да им се приклучи на своите колеги и да биде во составот за утрешниот меч против Црна Гора.

Митревски остана во Скопје поради позитивен тест, но во претходните неколку денови направи четири тестови, од кои три антиген и еден ПЦР-тест и сите биле негативни, па денеска ќе има нов тест во Дебрецин.

Доколку и во Дебрецин добие негативен тест, тогаш македонскиот голман ќе биде во конкуренција за последните два натпревари на Македонија во првата фаза од ЕП, кои се играат против Црна Гора во сабота и Данска в понеделник.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch anime AnimeHeaven Attack on Titan Season 2

That Time I Got Reincarnated as a Slime

dubbed anime Attack on Titan (Dub)

animeheaven es One Piece (Dub)

AnimeHeaven That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 12