July 20, 2019 09:41
Македонија

„Македонија-Блокира“: На протестот имаше повеќе луѓе отколку на журките за НАТО

„Македонија-Блокира“ реагираше во однос на соопштението на СДСМ, во кое, како што велат, луѓето што протестираат пред собранието се нарекуваат маргинални групи и поединци и остатоци од режимот, кои треба да добијат кривични пријави за говор на омраза.

„Пред Собранието имаше голем број присутни за разлика од собирите на СДСМ со т.н НАТО-журки кога СДСМ постави светски рекорд во посетеност во Охрид кога имаше само еден присутен на собирот на СДСМ. Исто така, нека повелат од СДСМ да ги покажат фотографиите од нивното блокирање со шатори пред владата кога беа двајца-без тројца“, стои во соопштението на организаторите на протестите пред парламентот против уставните измени.

Нови вести

Министерството за правда го објави новиот предлог-закон: СЈО и ОЈО за организиран криминал ќе се спојат во ново јавно обвинителство

Valentina

Заев: Просечната плата од месец во месец продолжува да расте!

24news

Нов атест за плинскиот уред ако патувате во странство, казните до 3.000 евра

Valentina