January 22, 2022 21:42
Свет

Маж со наполнет пиштол успеал да се качи во авион на летот од Барбадос до Мајами

Маж со наполнет пиштол во џебот успеал да се качи во авион на летот од Барбадос до Мајами, Флорида, објавија американските медиуми.

Патникот имал оружје во кое имало пет куршуми за време на целиот лет, кој траел четири часа, наведува NBC6.

На аеродромот во Мајами, Агенцијата за безбедност на сообраќајот на САД, го пронашла пиштолот меѓу личните работи а патникот.

Според NBC6, патникот и признал на американската полиција дека имал оружје кога се качил во Бриџтаун, главниот град на Барбадос. Полицијата го привела, а судијата го обвинил за прикривање оружје, за што може да добие пет години затвор на Флорида.

Патникот изјавил дека не е виновен и дека мора повторно да се појави на суд во средината на декември. Премиерката на Барбадос, Миа Мотли, во петокот рече дека побарала „итен извештај“ за настанот, ветувајќи дека лицето или лицата кои дозволиле инцидентот да се случи ќе одговараат.

„Последиците за нашата земја се тешки и огромни“, додаде таа. Ова е голем пропуст за Соединетите држави, кои се обидуваат да ја обезбедат својата граница што е можно повеќе, особено на аеродромите, по нападите на 11 септември 2001 година.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogo anime tv The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

gogoanimehub GoGoAnime SK8 the Infinity

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 9

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

BANANA FISH Episode 15