January 21, 2020 01:54
Магазин

Маж и жена починале во ист ден по 71 година брак

Во ерата на модерните врски и онлајн запознавања, тешко е да се најде љубовна приказна која искрено го топи срцето и ја загрева душата.Но, одвреме – навреме медиумите пренесуваат некоја приказна која што буди надеж дека вистинската љубов сè уште постои.

Таква е приказната за Херберт Делаигле (94) и Мерилин Френсис Делаигле (88). Двојката починала во ист ден по 71 година брак.

Нивната љубовна приказна започнала пред 72 години во едно кафуле. На Хербер му требало долго време да собере храброст и да ја праша да излезе со него. Една година подоцна ја побарал за жена. Мерилин поминала шест години во Германија со нејзиниот сопруг кој служел во Армијата за време на Втората светска војна. Херберт ДеЛиг, исто така, работел во Кореја и Виетнам и се пензионирал од Армијата по 22 години стаж.

Тие имаат шест деца, 16 внуци, 25 правнуци и тројца пра-правнуци.

Нови вести

Секоја година селаните од ова место наоѓале по 2000 евра на улица: Мистеријата разрешена, еве кој им оставал пари

Filip

Кавани побарал да замине од ПСЖ, има понуда од Атлетико Мадрид

Filip

(ФОТО) Фотографија на Бред Пит и Џенифер Анистон што ги урна социјалните мрежи

Filip