October 26, 2021 13:05
Свет

Маж во Канада претепал медицинска сестра откако ја вакцинирала неговата сопруга

Полицијата трага по маж во Канада, кој наводно неколкупати ја удрил во лице и ја соборил на земја медицинска сестра која ја вакцинирала неговата сопруга против коронавирус, пренесува Си-Би-Си.

– Вчера околу 9:15 часот по локално време, еден човек влезе во аптека во Шербрук, град во јужниот дел на Квебек, и обвини медицинска сестра, која полицијата не ја именуваше, дека ја вакцинирала неговата сопруга, изјави портпаролот на полицијата Мартин Кариер за Си-Ен-Ен.

Осомничениот бил многу лут и агресивен и ја прашал медицинската сестра зошто ја вакцинирала неговата сопруга (возрасна жена) без „негово одобрување”.

– Ја удри повеќе пати, таа паднала на земја, а осомничениот избегал од аптеката, рече Кариер.

Медицинската сестра потоа била пренесена во болница каде и била дадена помош поради повеќекратни повреди на лицето.

Во Канада нема закон согласно кој е потребно одобрение од сопружник за вакцинирање.

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://twistmoe.net: Watch Pokemon Mystery Dungeon: The Final Adventure Through Time and Darkness (Dub) twistmoe Episode Full free anime

Ninja Cadets Episode 2

Website https://animepahe.cc: Watch Mahou no Princess Minky Momo vs. Mahou no Tenshi Creamy Mami animepahe Episode Full dubbed anime

Profile hatena: https://profile.hatena.ne.jp/animeflixnl/profile

Addwish: https://addwish.com/Ohm6a