September 25, 2021 05:40
Свет

Маж во бес уби шест лица во Доминиканската Република, пред да биде застрелан од полицијата

Машко лице во Доминиканската Република уби шест и рани уште осум други, во вчерашното дивеење во градот Игуеј, пред да биде застрелан од полицијата, јавија локалните медиуми, пренесе ДПА.

Мажот (39) во овој град Игуеј на истокот на карипската земја прво ја застрелал својата сопруга, предизвикувајќи и сериозни повреди, пред да почне неселективно да пука кон луѓето околу него, јави весникот „Диарио Либро”, повикувајќи се на полицијата.

Пред да биде убиен во размена на оган со полицијата, напачачот успеал да застрела шест лица и да повреди други осум лица, пренесе ДПА.

Иако стапката на убиства во оваа карипска земја значително е намалена во последните години, ваквите насилни акти на злосторство остануваат вообичаена пракса во Доминиканската Република.

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

https://4anime.biz god of highschool 4anime

Animepahe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Gab: https://gab.com/gogoanimelol

Ttlink: http://ttlink.com/kissanimemx