August 20, 2019 01:03
Свет

Маж во Англија ја избол сопругата 60 пати, па со синовите се фрлил од карпа

Според резултатите од истрагата, маж од Англија прво го издрогирал своето семејство, ја избол до смрт својата сопруга, па се фрлил од карпа заедно со двајцата синови, јави „Би-би-си“.

Лаура Сесилија Наварете Де Фигуера (47) била пронајдена на 5 март минатата година мртва во својата семејна куќа во Твикенхам.

Истиот ден нејзиниот сопруг, Аделино Габриел Фигуера де Фариа и нивните деца, Клаудио (10) и Јоакин (7) биле пронајдени мртви во подножјето на карпата.

Сопругата починала од 60 убодни рани. Не е познато дали децата само скокнале или биле турнати од карпата висока 60 метри.

Нови вести

Полицијата во САД викендов спречила три можни масовни пукања

Filip

Пекинг ги користел Твитер и Фејсбук против демонстрантите во Хонг Конг, тврдат двете социјални мрежи

Filip

Началникот на Федералните затвори во САД отстранет од функција по самоубиството на Епстајн

Filip