Магазин

Мажите и настинката: Умираме, молете се за нас!

 

Никој од нас не сака да биде настинат или да има грип, ама мажите се посебна категорија. Многу често се зборува за оваа тема и тоа со причина. Мажите едноставно се однесуваат како да умираат и како никој претходно да не бил болен.

Затоа денес издвоивме неколку изјави на жени поврзани со нивните сопрузи и настинките и грипот.

„Мојот маж има грип… Со други зборови – умира. Ова е многу тешко време за нас. Молете се.“

„Јас сум во деветиот месец од бременоста. Мојот маж има настинка. Што мислите, кој повеќе се жали?“

„Мојот маж има грип, а тоа го знам затоа што, ене го, не престана да се жали во последните два часа. Ако грипот не го убие, мислам дека јас ќе го убијам.“

„Кога мојот маж е болен, бара да му правам супа и спие по цели денови. Кога јас сум болна, прашува што има за вечера и предлага да го чистиме подрумот.“

„Мислам дека мотото на сите мажи е: Не сум секогаш болен, ама кога ќе се разболам, сите мораат да патат заедно со мене.“

„Мојот маж денес не отиде на работа затоа што е болен. Се чувствувам како да имам 1000 бебиња.“

„Мојот маж има настинка, па следните 5-7 дена, животот ќе ми изгледа како епизода од „Grey’s Anatomy“.

„И двајцата имаме грип. Единствената разлика е што јас ја чистам кујната, а тој „умира“.“

„Мојот маж повеќе не е болен, ама ние сѐ уште разговараме за тоа колку бил болен пред неколку месеци.“

„Мојот маж денес има грип, па морам да одам до продавница и да му купам сладолед за да му го поправам расположението.“

Нови вести

Акју ведер: На Европа летово ѝ се закануваат топлотни бранови и бури

Daniela

По 500 години откриено зошто Да Винчи не ја завршил „Мона Лиза“

Igor

Неверојатна гужва на Монт Еверест, алпинисти умираат од исцрпеност чекајќи 12 часа да се симнат

Igor