December 9, 2018 21:16
Свет

Мадуро ја зголеми минималната плата во Венецуела за 150 отсто

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, изјави дека ќе ја зголеми минималната плата за 150 отсто за да се избори со натамошниот раст на инфлација, која, како што рекол, е резултат на немилосрдната економска војна против неговата земја.

Зголемувањето на минималната плата Мадуро го најави вчера, нарекувајќи го тоа корекција на својот план за економско закрепнување на земјата, кое е почнато уште пред 100 години.

Related posts

Во САД казнета „Сосиете Женерал” со 1,34 милијарди долари

Filip

Курц жали поради одлуката на Косово за зголемување на царините

Filip

Ангел со студен поглед: Била осомничена за монструозното убиство на цимерката која била избодена 47 пати, а денес го живее холивудскиот сон

admin