August 21, 2019 09:31
Магазин

Мадона ќе настапи на Евровизија

Кралицата на поп-музиката, Мадона, ќе гостува во финалната вечер од натпреварот за песна на Евровизија во Израел. Промоторите на концертот „Лајв нејшн Израел“ и претставничката на САД, Мадона, потврдија за израелските медиуми дека таа ќе пее две песни за време на натпреварот, на кој ќе настапат музичари од 41 земја.

Ќе настапи и израелската пејачка Нета Барзилаи, која со песната „Тој“ победи на минатогодишниот натпревар во Лисабон и обезбеди Израел оваа година да биде домаќин на фестивалот.

Нови вести

Џастин Бибер и Хејли Болдвин планираат гламурозна свадба во септември

zane

Џејми Оливер го обвини брегзитот за пропаста на неговите ресторани

zane

Вдовицата на Дино Дворник со порака на денот кога кралот на фанкот требаше да наполни 55 години

zane