August 22, 2019 09:47
Забава

Мадона за 1,5 милиони долари ќе изведе две песни на Евровизија 2019-та

Мадона ќе потпише договор вреден 1,5 милиони долари за изведување на 2 песни на натпреварот за песна на Евровизија 2019-та, што ќе се одржи во Тел Авив, Израел, пренесуваат светските медиуми.

Според медиумите појавувањето на Мадона на Евровизија ќе го финансира милијардерот Силван Адамс. Како што пренесуваат медиумите, договорот најверојатно ќе биде потпишан од страна на Силван Адамс и менаџментот на Мадона во следните неколку дена.

Тел Авив оваа година ќе биде домаќин на натпреварот за песна на Евровизија 2019-та. Евровизија 2019 ќе биде 64 издание на фестивалот Евровизија. Домаќин ќе биде Израел која победи на Евровизија 2018-та во Португалија со претставничката Netta – Toy.

Нови вести

(Видео) Синот на Глорија Вандербилт благодарен што родителите не му го оставиле своето богатство

Filip

Џемперот на Гвардиола продаден за 6.000 фунти

Filip

Отворен апартман за љубителите на „Игра на тронови“

Igor