March 9, 2021 03:11
Македонија

Магла на Стража, Ѓавато и Пресека

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Поради појава на магла видливоста е намалена од 50 до 100 метри на планинските превои Стража, Ѓавато и Пресека.

Од ЈП Македонијапат препорачуваат крајно внимателно возење на патниот правец крак Маврово-Маврови Анови поради појава на одрони.

Потсетуваат дека е можна појава на поситни одрони на одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци и апелираат за внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

Kemono Jihen (https://animefreak.ws/m/217b) Episode 1 at AnimeFreak anime freak

Dr. Stone: Stone Wars (https://animeflix.nl/m/ZNal) Episode 1 at ANIMEFLIX animeflix god of highschool