Македонија

Магла на Стража и на патот Тетово- Попова Шапка

Сообраќајот на патиштата се одвива непречено, по претежно влажни коловози. Врнежи од снег со слаб интензитет се бележат на Попова Шапка. Намалена видливост поради појава на магла од 15 – 20 метри има на патниот правец Тетово – Попова Шапка и од 80 – 100 метри на планинскиот превој Стража.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime to watch My Hero Academia Season 2

anime stream AnimeDao Attack on Titan Season 3

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 4 - Uncen

AnimeDao DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

AnimeDao My Hero Academia (Dub)