January 24, 2022 22:03
Македонија

Маврово покриено со снег

МАврово покриено со снег. Интензивните врнежи во нашиот скијачки центар ја формираа и првата снежна покривка.

Времето денеска во остатокот од државата ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне во западните делови, каде локално ќе наврнат над 20 литри на квадратен метар. На планините врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира снежна покривка. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен до југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 11 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд од претпладневните часови. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен до југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне до 9 степени.

Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат краткотрајно поројни. Ветерот што ќе дува од јужен правец за време на викендот ќе услови повисоки температури.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime to watch AnimeDao Attack on Titan Season 3

Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 1

AnimeDao Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

sites to watch anime Dragon Ball (Dub)

anime to watch AnimeDao My Hero Academia Season 5