June 28, 2022 02:06
Свет

Лукашенко распоредува специјални сили долж границата со Украина

Британското министерство за одбрана соопшти дека рускиот сојузник Белорусија најави распоредување на сили за специјални операции долж границата со Украина, пренесуваат медиумите.

Британското министерство за одбрана, како што пишуваат, известува за зголемување на активноста меѓу белоруските вооружени сили.

Во дневниот извештај, министерството соопштило дека рускиот сојузник, Белорусија има најавено распоредување на сили за специјални операции долж границата со Украина, како и единици за воздушна одбрана, артилерија и ракетни единици на полигоните за обука на западниот дел на земјата“, било наведено во извештаите.

đăng nhập go88.info

SUNWIN - Game bài đổi thưởng top đầu năm 2022 sunwin miễn phí tải game sunwin sunwin apk ios