Македонија

Лукаревска: Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ не потсетуваат како владееше нивниот режим

„Гледајќи ги како работат градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните се потсетуваат како оваа партија владееше. Гледаме дека сакаат централната власт да ја претстават како одговорна и виновна за неменаџирањето на локалните власти“ кажа заменик-претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во „Студио 10“ на ТВ24.

Таа додаде дека сепак, ова не е момент за ликување и истакнување дека политичките опоменти не работат добро, бидејќи живееме во период на КОВИД и енергетска криза.

„Неопходно е да продолжиме да работиме, да го истераме мандатот, па дури потоа да зборуваме за парламентарни избори“ кажа Лукаревска.

Таа додаде дека сите заедно и обединето мора да се посветат за да се спроведуваат добри политики за државата и граѓаните.

„Премиерот Ковачевски го повика на кафе средба лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за да се разменат идеи, кои потоа доколку се добри ќе се применуваат во функционирањето на владата и државата“ кажа Лукаревска.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

Bleach (Dub) Episode 357

ani watch me AniWatch Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

Naruto

Horimiya