August 2, 2021 20:45
Спорт

Лукаку му испрати порака на соиграчот од Интер: Крис, Крис те сакам !

Белгија по првото полувреме води убедливо против Русија (2:0) во Санкт Петербург. Водечкиот гол за „црвените ѓаволи“  уште во 10 минута го псотигна Ромелу Лукаку.

Напаѓачот на Интер, Лукаку по голот се упати кон камерите и испрати порака за својот клупски колега данскиот интеранционале Кристијан Ериксен кој неочекувано колабираше на теренот за време на мечот прптив Финска и заврши во болница.

„Крис, Крис, те сакам“ му порача Лукаку на својот соиграч од Интер.

https://wcostream.cc anime stream. Watch Food Wars! The Fourth Plate (Dub) Episode 12

Watch anime online for free at AniWatch anime sites. Watch How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 10

4Anime Watch anime online, English anime online HD. Strange+ (https://4anime.biz/m/jZK7) Episode 12

KissAnime Tetongravity: https://www.tetongravity.com/community/profile/KissAnimemx/