March 2, 2021 18:37
Спорт

Лукаку има намера да ја заврши кариерата во Андерлехт

Напаѓачот на италјанскиот фудбалски калчолигаш Интер, Ромелу Лукаку го именуваше клубот каде планира да ја заврши кариерата.

– Секогаш велев дека ќе ја завршам кариерата во мојот клуб – Андерлехт. И во исто време, јас нема да играм колку да се рече дека играм, туку ќе бидам во најдобра можна форма, изјави Лукаку за „Laatstae Nieuws”.

Договорот на 27-годишниот Белгиец со Интер важи до јуни 2024 година.

Претходно, Лукаку беше прогласен за најдобар играч во Белгија минатата година кој настапува во странство.

Watch Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl Episode Full at website https://animeheaven.pro my anime heaven

Watch Attack on Titan: Lost Girls Episode 1 (https://kissanimeonline.com/m/QVmd/ep-1) at website https://kissanimeonline.com kissanime gone