October 26, 2021 14:21
Спорт

Лос Анџелес клиперс инвестира две милијарди долари во сопствена сала

Американската професионалната кошаркарска екипа Лос Анџелес клиперс, во обид да излезе од сенката на многу попопуларниот градски ривал Лос Анџелес лејкерс, почна со изградба на сопствена сала во Инглвуд. Според најавите, салата со капацитет од 18.000 седишта ќе биде подготвена за вселување до почетокот на сезоната 2024/25.

Американските медиуми јавуваат дека изградбата на салата ќе чини меѓу 1.8 и две милијарди долари.

– Мораме гласно да кажеме „Ние сме свои”. Ќе имаме сопствен идентитет. Ќе имаме сопствена сала, која го отсликува нашиот идентитет, порача сопственикот на Клиперси, Стив Балмер.

Клиперси се преселија во Лос Анџелес од Сан Диего во 1984 година и сè уште го чекаат својот прв настап во финалниот плејоф. Од друга страна, Лејкерси од доаѓањето во Лос Анџелес во 1970 година освоија 12 титули, од кои последната во 2020 година.

Myriad Colors Phantom World (Dub) Episode 13

Website https://animeheaven.pro: Watch Fire Tripper animeheaven Episode Full animeheaven dragon ball z

AnimeDao: Tezuka Osamu ga Kieta?! 20 Seiki Saigo no Kaijiken anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao tv kissanime

Website https://kissanime.mx: Watch Code Geass: Hangyaku no Lelouch - Kiseki no Birthday kissanime Episode Full kissanime softonic

Sitelike: https://www.sitelike.org/similar/animefreak.ws/

Tickaroo: https://www.tickaroo.com/user/60dc2bc92d640203806eacf6