January 16, 2022 20:41
Свет

Лондон преговара со Киев за испорака на ракети

Британската влада преговара со Украина за продажба на ракети „земја-земја” и „воздух-земја”, објави лондонски Тајмс.

Според изданието, тоа би бил прв таков договор за оружје за британската страна.

Предмет на преговорите се ракетите Бримстоун, развиени од британскиот огранок на меѓународниот конзорциум МБДА. Вакви проектили може да се инсталираат на украински воени бродови. Во написот се вели дека со проектили од тој тип (секој со вредност од 100 илјади фунти) може да бидат вооружени и авиони од ВВС на Украина.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Death Note (Dub)

Tokyo Revengers (Dub)

free anime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

anime gogo Naruto: Shippuden

anime sites GoGoAnime Attack on Titan Season 2 (Dub)