January 24, 2022 21:02
Свет

Лондон му даде на Киев дополнителна една милијарда фунти

Велика Британија ќе обезбеди дополнителни милијарда фунти за поддршка на Украина, изјави денеска украинскиот претседател Володимир Зеленски.

– Одлични вести од Лондон: Британија ќе обезбеди дополнителни една милијарда фунти за поддршка на Украина. Тоа се нови инвестиции, трговија и безбедност. Како резултат на моите преговори со премиерот Борис Џонсон минатата година, вкупниот износ на британската поддршка ќе се зголеми на 3,5 милијарди фунти, напиша тој на Твитер.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime sites Attack on Titan

animes online AnimeHeaven Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

How NOT to Summon a Demon Lord Ω

anime sites Boruto: Naruto Next Generations

free anime online DARLING in the FRANXX