Спорт

Локомотива стана филијала на Вардар, ќе се користи и теренот во Карпош

Поранешниот второлигаш Локомотива станува филјала на најтрофејниот македонски клуб Вардар, откако е постигнат договор за соработка како дел од програмата за развој на младинските категории на црвено-црните, објави 12-кратниот првак.

Вардар ги зема терените во карпош и ќе ги стави во функција на своите младински категории, додека клубот од скопската населба Карпош станува буквално филјала на црвено-црните, па вардароввите младинци и таленти ќе играат во овој клуб со цел побрзо да се развијат пред да влезат во првиот тим на Вардар.

„Со овој договор ФК Вардар ги презема терените на ФК Локомотива кои што ќе се користат за тренинг на младинските категории на нашиот клуб, а клубот од Карпош ќе продолжи да функционира како клуб за развој со поддршка од ФК Вардар каде што ќе добиваат шанса за настап помладите играчи на нашиот клуб.

Преку оваа соработка ФК Вардар вложува во програма за континуиран фокус на техничкиот, тактичкиот и физичкиот развој на младите фудбалери во младинските школи со надеж дека во иднина ќе се создадат и развијат фудбалери кои што ќе бидат спремни за настап во првиот тим“, објавија вардарци.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

My Hero Academia Season 4 Episode 18

4Anime Horimiya (Dub)

anime online The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

4Anime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 18