November 27, 2021 21:10
Македонија

Локалните избори се целосно слободни и демократски, ВМРО-ДПМНЕ да престане да дезинформира заради партиски цели

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва, како што беше случај и во претходните неколку денови, продолжува да шири невистини за работењето на полицијата.

Пласираат конструкции и лаги за да го нарушат угледот на полицијата. Но, фактите ги демантираат. МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес и тоа ќе продолжи да биде и понатаму. Апелираме, ВМРО-ДПМНЕ да престане да шири невистини, а граѓаните слободно да ја изразат својата волја во недела,  на вториот круг од локалните избори.

Watch Neon Genesis Evangelion Episode 26

Website https://animepahe.cc: Watch White Cat Legend animepahe Episode 12 anime sites

Luger Code 1951 (https://kissanime.mx/m/LWla) Episode Full

Website https://animeheaven.pro: Watch Ikkitousen: Xtreme Xecutor Specials animeheaven Episode 6 weathering with you animeheaven

Website https://animebee.to: Watch Daigunder animebee Episode 39 english anime