January 24, 2022 21:55
Спорт

Лион и Марсеј нема вечерва да го доиграат мечот

Олимпик Лион и Олимпик Марсеј и дефинитивно нема вечерва да го доиграат натпреварот од 14. коло во француската Лига 1. Дуелот кој почна во 21 часот траеше само четири минути, откако при едно изведување на корнер еден од домашните навивачи го удри со шише по глава Дмитри Паје.

Два часа траеја преговорите дали натпреварот да продолжи, но на крајот се донесе одлука тоа да не се случи. Прво имаше најава дека тој ќе продолжи, фудбалерите на Лион излегоа на теренот, но гостите од Марсеј не ни размислуваа за такво нешто велејќи дека не се психолошки подготвени.

Раководството на лигата утре ќе има состанок по што ќе се знае што ќе се случува понатаму.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch animes ANIMEFLIX Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

SK8 the Infinity (Dub)

ANIMEFLIX SK8 the Infinity Episode 7

ANIMEFLIX SK8 the Infinity (Dub) Episode 3

sites to watch anime ANIMEFLIX SK8 the Infinity (Dub)