November 27, 2021 17:45
Балкан

Линхарт: ЕУ мора повеќе да подаде рака кон Западен Балкан

Новоименуваниот шеф на австриската дипломатија Михаил Линхарт оцени дека Западен Балкан е многу важен и истакна дека ЕУ мора „уште повеќе да ја подаде раката кон тој регион”.

– Западен Балкан ни е близок. ЕУ мора уште повеќе да им подаде рака на тие земји, појасни Линхарт за виенскиот весник Хојте.

По преземањето на функцијата, Линхарт ја избра Босна и Херцеговина како прва службена дестинација, испраќајќи сигнал дека Западен Балкан останува политички приоритет во надворешната политика на Австрија.

Debutante Detective Corps (Dub) Episode Full

Website https://animebee.to: Watch Munto animebee Episode Full anime streaming

Watch Phantom: The Animation (Dub) Episode 3

TwistMoe: Brothers Conflict (Dub) anime episode 12 online free at https://twistmoe.net gogoanime

https://animefreak.ws dubbed anime