January 29, 2022 09:14
Свет

Линдмајер: Производителите да ги приспособат вакцините на Омикрон

Производителите на вакцини против Ковид-19 треба да бидат подготвени на можноста дека ќе мора да ги приспособат своите производи за заштита од варијантата Омикрон, изјави денеска портпаролот на Светската здравствена организација (СЗО), Кристијан Линдмајер.

Говорејќи на брифинг во Женева, тој рече дека Агенцијата се уште ја проучува преносливоста и сериозноста на новата варијанта, која е откриена во Јужна Африка.

„Силно се препорачува производителите на вакцини да почнат да планираат и дека веројатно ќе мора да ја приспособат постоечката вакцина”, рече Линдмајер.

Тој додаде дека „не треба да се чека да заѕвони алармот”.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

BANANA FISH

AnimeFreak High School DxD

watch anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

Attack on Titan Final Season

AnimeFreak Dragon Ball (Dub)