June 27, 2019 10:46
Спорт

Линдзи Вон се враќа на скијачките патеки

Четирикратната светска шампионка Линдзи Вон го објави своето враќање во Светскиот скијачки куп по повредата и операцијата на левото колено.

– Сè уште не сум постигнала сè! Беше тешко шест недели, но сега повторно ќе скијам и ми е драго што ќе се вратам на почетокот, објави Вон на Инстаграм.

Пред само три месеци, Американката објави дека по завршувањето на сезоната ќе се пензионира поради честите повреди, иако нејзиниот план беше да остане на скијачките патеки до 2020 година.

Триесет и четиригодишната Вон има 82 победи во Светскиот куп, само четири помалку од рекордерот Ингемарк Стенмарк.

Нови вести

Мекинро: Мареј може да ја освои титулата во двојки на „Вимблдон”

Filip

Ѓоковиќ: Федерер е најголемиот играч на сите времиња

Filip

Дурант станува неограничен слободен агент

Filip