October 19, 2021 04:40
Спорт

Лингард му подари триумф на Јанг Бојс, Севилја и Салцбург одиграа нерешено (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед доживеа голем шок на гостувањето во Берн кај Јанг Бојс затоа што загуби со 1-2 со гол во последната минута од натпреварот, додека Севилја одигра 1-1 против Салцбург.

Кристијано Роналдо по 14 минути успеа да постигне гол за водство на Манчестер јунајтед, но играта на „црвените ѓаволи“ се распадна по црвениот картон на Ван-Бисака, кој поради груб старт беше исклучен од натпреварот.

Во вториот дел Јанг Бојс доминираа на теренот и во 66. минута стигнаа до 1-1. Потоа Де Хеа успешно го бранеше својот гол, но во 95. минута домаќинот ги шокираше „ѓаволите“ откако голема грешка направи Џеси Лингард.

Натпреварот во Севилја го одбележаа четири пенали во првиот дел, од кои по еден на двете страни реализираа Сучиќ и Ракитиќ, но Салцбург промаши уште два удари од белата точка преку хрватскиот играч и Адејеми.

Во вториот дел Ен Незири доби црвен картон, па тоа им создаде дополнитени проблеми на фудбалерите на Севилја, која сепак освои бод во мечот.

4Anime: Broken Blade 5 anime episode Full online free at https://4anime.biz anime

FLCL (https://animeflv.uk/m/B3zE) Episode 6

GoGoAnime: Kakuriyo: Bed and Breakfast for Spirits (Dub) anime episode 26 online free at https://gogoanime.be watch animes

Garo: The Animation - Home Episode Full

Wefunder: https://wefunder.com/gogoanimebe

Scholar google: https://scholar.google.com/citations?hl=vi&user=rC2XXE4AAAAJ