September 24, 2021 07:10
Спорт

Лил е лекот за ПСЖ: Шампионот го освои и Супер-купот на Франција

Екипата на Лил го победи Пари Сен Жермен (1-0) и го освои Супер Купот на Франција кој стандардно е најава за новата сезона.

Актуелниот француски првак уште еднаш покажа дека може да биде незгоден и му „украде“ уште еден трофеј на ПСЖ, тим кој вечерва играше без голем број од ѕвездите и стандардни првотимци.
ПСЖ летово донесе еден куп ѕвезди, но само најскапиот бек Ашраф Хакими играше од почеток, а потоа во игра влезе и Џорџино Вајналдум, додека ги немаше Џиџо Донарума и Серхио Рамос, со кои екипата на Маурисио Покетино ќе биде еден сосема поинаков тим.

Клучниот момент на средбата која се одигра во Тел Авив се случи во првото полувреме кога португалскиот интернационалец Шека со еден „проектил“ го матираше голманот Навас.

Инаку новата сезона во Франција почнува наредната седмица, Лил одбраната на титулата ќе ја започне против Мец, четата на Покетино пак ќе се соочи со Троа.

Website https://animebee.to: Watch Heaven's Lost Property (Dub) animebee Episode 13 free anime

Watch Vandread (Dub) Episode 13

Website https://animedao.nl: Watch Nanaka 6/17 (Dub) animedao Episode 12 death note animedao

Seiyu's Life! (https://animeflix.nl/m/4yL) Episode 13

Docs google: https://docs.google.com/presentation/d/1rbnFiDlq2PXoXfpLEI5TqdfQnjUziHgQATRmL_0eCfE/edit?usp=sharing

Blogfreely: https://blogfreely.net/kissanimemx/kissanime-watch-anime-online