June 14, 2021 06:49
Спорт

Лидс тргнува по Агуеро

Официјално е потврдено дека Агуеро и Манчестер Сити ќе се разделат по крајот на сезоната.

Неколку клубови се заинтересирани за 32-годишниот фудбалер. Тој има понуди и од англиски клубови и од клубови од другите земји, па првата дилема е дали ќе остане во Премиерлигата или ќе замине од неа.

Последен кој се клучува во трката е Лидс, Биелса сака да го види Агуеро во својот тим и смета дека неговото искуство добро ќе му дојде на составот.

WCOStream wcostream spongebob: Dragon Ball Super (Dub) (https://wcostream.cc/m/PElJ) Episode 131

AnimeHeaven animeheaven bleach: Watch Umibe no Étranger Episode Full (https://animeheaven.pro/m/zDPN/ep-1)