January 27, 2021 17:44
Свет

Лидерот на Републиканците во Претставничкиот дом: Трамп е одговорен за нападот на Капитол

Лидерот на Републиканците во американскиот Претставнички дом Кевин Мекарти, на денешната расправа за импичмент на претседателот, оцени дека Доналд Трамп е одговорен за нападот врз Капитол, но и дека неговото отповикување би било грешка.

– Претседателот е одговорен за нападот на толпата врз Капитол. Тој напад беше недемократски, не-американски и криминален, рече Мекарти.

Сепак, тој вели дека неговото отповикување само ќе предизвика понатамошни поделби во САД и ги повика пратениците да се фокусираат на обединување на Американците.

Attack on Titan Final Season (https://animefreak.ws/m/LbN2) Episode 5 at website https://animefreak.ws sites like animefreak

One Punch Man 2nd Season (https://animeheaven.pro/m/QZ2p) Episode 12 at AnimeHeaven animeheaven bleach