April 15, 2021 10:33
Магазин

„Лига на правдата“ за Зак Снајдер ќе дебитира на „ХБО макс“ на 18 март

Тоа е несомнено најочекуваниот режисерски рез на претходно објавениот филм во историјата на киното.

Се појавија ново детали околу новата таканаречена „Снајдер-кат“ верзија на ДС-филмот, нова верзија во режија на Зак Снајдер, пред премиерата подоцна овој месец на „Ејч-би-о макс“.

Според IGN, новата, проширена верзија на филмот за суперхерои од 2017 година ќе трае 242 минути, или четири часа и две минути.

Во филмот, најчесто нарекуван „Снајдер кат“, главни sвезди ќе бидат Хенри Кавил како „Супермен“, Гал Гадот како „Вондер вуман“, Бен Афлек како „Бетмен“, Џејсон Момоа како „Аквамен“, Реј Фишер како „Сиборг“ и Езра Милер како „Д флеш“.