November 29, 2021 14:42
Спорт

Ливерпул со „петарда” му посака добредојде на Раниери

Италијанскиот фудбалски стратег Клаудио Раниери нема подобро да го памети своето враќање во Премиер лигата, откако неговиот нов клуб Ватфорд попладнево загуби на домашен терен од Ливерпул со 5-0.

Особено инспириран беше Роберто Фирмињо, кој постигна три гола, а стрелци за Ливерпул беа и Садио Мане и Мохамед Салах.

Ливерпул со триумфот изби на чело на табелата со 18 бодови, два повеќе од второпласираниот Челзи, кој има натпревар помалку. Ватфорд со седум бодови е на 15. место, четири бодови над зоната за испаѓање.

Animepahe: Code Geass: Akito the Exiled - The Wyvern Arrives (Dub) anime episode Full online free at https://animepahe.cc stream anime online

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animetv.cc: Watch The Tokyo Project (Dub) animetv Episode Full anime

Watch Tokyo Majin Gakuen Kenpucho: Tou Dai Ni Maku Episode 12

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed