Спорт

Ливерпул се извади во последните момети против Астон Вила

Актуелниот англиски фудбалски првак Ливерпул кој сезонава е далеку од трката за одбрана на титулата со резултаски пресврт во второто полувреме дојде до победа против Астон Вила од 2-1 на „Енфилд“. Александер Арнолд е херој на „црвените“.

Ливерпул дојде до тешки но многу значајни три бода против Астон Вила. Гостите поведоа со погодок на Воткинс во 43. минута од натпреварот. Брзо потоа Фирмино даде гол, но погодокот му беше поништен поради офсајд.

Во 57. минута Ливерпул изедначи со гол на Салах, а во 91. минута една топка дојде до Александер Арнолд кој со силен удар надвор од шеснаесетникот ја смести во мрежата на Вила.

AnimeFreak dubbed anime: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 5 (https://animefreak.ws/m/z5dr/ep-5)

KissAnime kissanimefree: That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 24