January 25, 2022 05:34
Спорт

Ливерпул го растури Евертон во градското дерби, победи за Челси и Сити

Ливерпул го доби градското дерби, „црвените“ го надиграа Еввертон и триумфираа со 1-4 на Гудисон, гостински победи забележаа и Челси и Манчестер Сити за статус кво на врвот на табелата.

Ливерпул ја продлабочи кризата на Евертон, „карамелите“ се без победа повеќе од два месеци и на последните осум натпревари имаат дури шест порази.

Вечерва на Гудисон, „црвените“ го надиграа градскиот ривал и триумфираа со 1-4. Резултатот г оотвори Џордан Хендерсон, за десет минути подоцна Салах да истрча контра и да реалира за 0-2.

Греј во 38. минута намали на 1-2, но тоа беше се што направија домаќините. По дваесет минути игра во второто полувреме, Салах по втор пат се запиша во листата на стрелци, за Жота во 79. минута да го постави конечниот резултат.

На врвот на табелата нема промени откако Челси со 1-2 триумфираше на гостувањето кај Вотфорд, а со истиот резултат, Манчестер Сити ја совлада Астон Вила и му го нанесе првиот пораз на Стивен Џеарард.

На останатите три денешни натпревари немаше победник, Саутемптон одигра 2-2 против Лестер, Вест Хем и Брајтон ремизираа 1-1, а на дуелот помеѓу Вулверхемптон и Барнли немаше погодоци.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Your Name. Episode Full

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN (Dub)

watch anime free Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

AnimeHeaven My Hero Academia

AnimeHeaven My Hero Academia Season 4