June 26, 2022 01:54
Спорт

Ливерпул го победи Саутемптон, титулата се решава во последното коло

Ливерпул со мешан состав успеа да победа на гостувањето кај Саутемптон (1:2), па титулата во Премиер лигата ќе се решава во последното коло.

Натан Редмонд во 13-та минута донесе водство за Саутемптон, но Минамино успеа да израмни до крајот на првото полувреме.

Ливерпул и во второто полувреме имаше доминација, а победничкиот гол го постигна Матип во 67-та минута после еден корнер.

Во последното коло Ливерпул ќе се сретне со Вулверхемптон, додека Манчестер Сити ќе ја пречека Астон Вила со еден бод повеќе на табелата.

Game Go88 mới nhất 2022 dành cho iphone apk go88 máy chủ go88

sunwin md5 sunwin hỗ trợ sunwin laser engraver