Свет

Ле Дријан: Ситуацијата со Украина е напната, дијалогот со Русија останува можен

Францускиот министер за надворешни работи Жан-Ив Ле Дријан денеска изјави дека ситуацијата во врска со Украина е многу напната, но дека дијалогот со Русија се уште е можен.

„Останува на Владимир Путин да каже дали сака консултации или конфронтација“, изјави Ле Дријан за радио РТЛ, пренесува Ројтерс.

Францускиот претседател Емануел Макрон претходно изјави дека ќе бара појаснување за намерите на Русија кон Украина, за време на телефонскиот разговор со претседателот Путин, што треба да се одржи денеска.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Pokémon Journeys: The Series

DARLING in the FRANXX (Dub)

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

AnimeHeaven Pokémon Journeys: The Series

AnimeHeaven To Your Eternity Episode 16