November 26, 2021 18:15
Спорт

Лејкерс договорија партнерство со „Бибиго” вредно 100 милиони долари

Кошаркарскиот НБА-лигаш Лос Анџелес лејкерс најавија партнерство со јужнокорејската компанија за храна „Bibigo” пред почетокот на сезоната 2021/22.

Страните склучија петгодишен договор вреден над 100 милиони долари.

Во изминатите неколку години, дресовите на Лејкерс го носеа логото на компанијата „Виш”. Отсега ќе стои логото на „Бибиго”.

Според Атлетик, од продажба на дресовите во НБА годишно се остварува профит од 7 до 10 милиони долари.

„Бибиго” е јужнокорејска компанија која произведува кнедли, сосови и замрзнати јадења.

Website https://aniwatch.pro: Watch Gatchaman Crowds Insight (Dub) aniwatch Episode Full anime

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

KissAnime: Simoun anime episode 26 online free at https://kissanime.mx your name kissanime

Website https://animeflv.uk: Watch Moeru! Oniisan (OVA) animeflv Episode 2 gogoanime

Git qt: https://git.qt.io/gogoanimelol

Player: https://player.me/gogoanimebe/about